Jak najlepiej pomagać innym wiedzą policjanci, pracownicy, słuchacze oraz studenci WSPol w Szczytnie, którzy w dniu dzisiejszym oddali krew potrzebującym.

26 maja 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie już kolejny raz odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa, której organizatorem było Koło Honorowych Dawców Krwi działające przy WSPol w Szczytnie.

Dzięki zaangażowaniu 38 dawców zebrano około 17 litrów krwi.

Choć nie jest to ani pierwszy, ani ostatni raz, kiedy w akademiku Uczelni, w którym znajduje się punkt poboru tak licznie zjawiły się osoby, które chcą pomóc innym, to każda z akcji honorowego krwiodawstwa jest wyjątkowo ważna, bowiem może uratować czyjeś życie!

Krwiodawstwo jest wyrazem szczególnie bezinteresownej solidarności z drugim człowiekiem, a także przejawem empatii i wsparcia – tym cenniejszym, że nie opiera się jedynie na deklaracjach, a przekłada na bardzo konkretne działania.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!

Opr. J. Sikora

Zdjęcia: D. Bruski

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.wspol.edu.pl