Dwudziestu funkcjonariuszy wydziałów kryminalnych i prewencji zakończyło w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie kolejny kurs, przygotowujący do trudnych i niebezpiecznych sytuacji, w jakich mogą znaleźć się policjanci w trakcie codziennej służby

26 maja 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zakończyła się kolejna edycja kursu specjalistycznego „Zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców”. Szkolenie w imieniu Komendanta Rektora WSPol zakończył nadkom. dr Jarosław Truchan – Dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego WBW WSPol.

Podczas trzytygodniowego szkolenia policjanci ćwiczyli obezwładnianie na macie, taktykę prowadzenia interwencji oraz strzelanie. Ćwiczyli także zatrzymywanie osób w pomieszczeniach, pojazdach i w terenie otwartym. Doskonalono praktykę rozpoznawania, planowania i realizacji szczególnie niebezpiecznych zatrzymań.

Pod okiem instruktorów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie uczestnicy kursu pogłębiali także wiedzę oraz umiejętności dotyczące działań prewencyjnych, psychologii oraz udzielania pierwszej pomocy

Podsumowując kurs, dyrektor dr J. Truchan, zwrócił szczególną uwagę na konieczność doskonalenia umiejętności wśród policjantów prawidłowego użycia środków przymusu bezpośredniego w trakcie interwencji - w tym w szczególności urządzeń przeznaczonych do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej.

oprac. M.P

Zdj. D.Bruski