W dniach 21-27 maja 2017 r. dwóch wykładowców z Akademii Policji Landu Branderburgia w Oranienburgu miało możliwość zapoznania się z bazą dydaktyczno-naukową Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Wymieniona wizyta odbyła się w celu szkoleniowym w ramach programu Erasmus+. Zagranicznym gościom zaprezentowano m.in. symulator zarządzania Policji w sytuacjach kryzysowych, bibliotekę oraz specjalistyczne pracownie Policyjnego Centrum Analityczno-Badawczego.

W trakcie tygodniowej wizyty przedstawiciele niemieckiej akademii zwiedzali nie tylko szczycieńską uczelnię, ale odwiedzili także Komendę Powiatową Policji w Szczytnie. Podczas spotkania z Komendantem KPP w Szczytnie podinsp. Tomaszem Bzymkiem goście mogli poznać formy i zakres działań, które wykonują jednostki terenowe Policji w Polsce, a także zadać wiele pytań dotyczących funkcjonowania szczycieńskiej Policji. Odwiedzający zobaczyli m.in. Przyjazny Pokój Przesłuchań Dzieci oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

Podczas pobytu niemieccy wykładowcy zwiedzili także najciekawsze miejsca Szczytna, Olsztyna i Mikołajek.