Herb Polski

W dniu 20 maja 2017 r. w Koninie odbył się XV Puchar Polski Seniorów w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Na starcie zawodów stanęło ponad 600. zawodników z całej Polski.

Wśród uczestników zawodów byli również studenci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, trenujący na co dzień w Studenckim Kole Sportów Walki pod okiem wykładowcy Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa Instytutu Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa WSPol nadkomisarza Jacka Szewczaka.

Podczas zawodów dwa medale zdobyli studenci pierwszego roku studiów drugiego stopnia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Na drugim stopniu podium stanął Paweł Wtulich – zawodnik niebieskich pasów wagi (100,5 kg), który w bardzo dobrym stylu, przed czasem, zakończył trzy pojedynki, ale w finale uległ zawodnikowi z Bersekers Team Bydgoszcz Michałowi Paczkowskiemu. Brąz zdobył Paweł Siemiaszko – zawodnik niebieskich pasów wagi, który przez kontrowersyjną decyzję sędziów przegrał walkę o wejście do finału i musiał zadowolić się brązowym medalem. Tuż za podium uplasował się trener medalistów nadkom. Jacek Szewczak, który tym razem w walce o medal musiał uznać wyższość zawodnika z Alians Team Warszawa.

Należy podkreślić, że był to niezwykle ciężki turniej, ponieważ od rana na sześciu matach toczyły się pojedynki o medale, a w niektórych wagach było nawet po 50. zawodników. Tym bardziej studenci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zasługują na duże słowa uznania, ponieważ po raz kolejny pokazali że są dobrymi zawodnikami i godnie reprezentują barwy szczycieńskiej Uczelni – podsumowuje start swoich podopiecznych trener Studenckiego Koła Sportów Walki nadkom . Jacek Szewczak.