Konkurs RUCH DROGOWY W dniach 1-2 czerwca 2017 r. na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie ma miejsce Wojewódzki Konkurs „Policjant Ruchu Drogowego”.

Uroczystego otwarcia konkursu dokonali Kanclerz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. Krzysztof Baran wspólnie z Wicewojewodą Warmińsko-Mazurskim Panem Sławomirem Sadowskim oraz I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł. insp. Arkadiuszem Sylwestrzakiem.

W ramach organizowanych zawodów najlepsi policjanci drogówki będą się zmagali w konkurencjach takich jak: ręczne kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu, sprawnościowa jazda samochodem i motocyklem służbowym oraz strzelanie z broni służbowej i udzielanie pierwszej pomocy.

W finalnym etapie konkursu policjanci będą się musieli wykazać wiedzą teoretyczną oraz znajomością obowiązujących przepisów prawa.

Opr. AS/AP

Zdj. TM.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.wspol.edu.pl