Pierwsza POMOC W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zakończył się kurs specjalistyczny w zakresie udzielania pierwszej pomocy (UPP). Dziewięciu kolejnych policjantów zdobyło umiejętności, które pomogą im jeszcze skuteczniej ratować ludzkie życie.

2 czerwca 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się egzamin będący zwieńczeniem pięciodniowego kursu specjalistycznego w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Dziesięciu policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Białymstoku, Radomiu oraz Komendy Stołecznej Policji musiało wykazać się umiejętnościami i wiedzą, którą zdobyli podczas pobytu w Szczytnie.

Egzamin miał formę sprawdzianu umiejętności, podczas którego funkcjonariusze musieli wykonać szereg czynności ocenianych przez egzaminatorów, a było to m.in. postępowanie ratownicze na miejscu zdarzenia, prowadzenie resuscytacji wg wytycznych 2015 Europejskiej Rady Resuscytacji w zakresie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych oraz wykorzystania automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED), czy też zaopatrywanie ran i urazów.

Wszyscy policjanci zakończyli egzamin z oceną pozytywną. Bogatsi o najnowszą wiedzę i umiejętności są gotowi skuteczniej udzielać pierwszej pomocy wszystkim tym, którzy jej potrzebują.

Kurs realizowali: podkom. dr Adam Płaczek – starszy wykładowca Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa IBiPP WBW WSPol oraz nauczyciel wspierający – kpt. Rafał Opala z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Opr./ AP

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.wspol.edu.pl