Instytut Nauk Społecznych Wydziału Administracji WSPol od lat organizuje szkolenia dla komendantów miejskich, powiatowych i rejonowych z zakresu wybranych aspektów kierowania jednostką Policji.
W poniedziałek, 5 czerwca br., rozpoczęła się pierwsza z dwóch planowanych w tym roku edycji. Przedsięwzięcie ma pomóc skuteczniej i efektywniej, a przede wszystkim w zgodzie z oczekiwaniami społecznymi, zarządzać jednostką Policji.

Uroczystego otwarcia dokonał Kanclerz WSPol, insp. Krzysztof Baran, wraz Dyrektorem Instytutu Nauk Społecznych, nadkom. dr. Dominikiem Hryszkiewiczem i koordynatorem szkolenia, nadkom. Sylwią Królicką. W tej edycji udział bierze 17. komendantów z całej Polski. Kurs odbywa się w formie dwóch tygodniowych zjazdów, podczas których zajęcia prowadzi kadra dydaktyczna WSPol oraz zaproszeni przedstawiciele kadry kierowniczej Policji.
Tematyka kursu dotyczy m.in. współczesnych metod i technik zarządzania, psychologii i komunikacji interpersonalnej. Uczestnicy zgłębiają wiedzę i podnoszą swoje kompetencje związane z zajmowaniem w Policji stanowisk kierowniczych średniego szczebla. Celem szkolenia jest uzupełnienie i zaktualizowanie wiedzy z wybranych aspektów kierowania zespołami ludzkimi i jednostką. Uczestnicy doskonalą swoje umiejętności interpersonalne, mają możliwość wymiany dobrych praktyk i doświadczeń w kierowaniu
i współpracy z innymi jednostkami Policji oraz podmiotami zewnętrznymi.
Kolejny zjazd tej edycji odbędzie się w dniach 26-29 czerwca br.

Opr. nadkom. Sylwia Królicka

Zdj. podinsp. Marek Błędowski