6 czerwca 2017 roku zakończyła się druga edycja kursu specjalistycznego dla instruktorów strzelań policyjnych realizowanego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, którego opiekunem merytorycznym, a zarazem  prowadzącym zajęcia był podinsp. Marek Podleś–starszy wykładowca Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa IBiPP WBW WSPol.

Celem kursu było przygotowanie kadry instruktorskiej do wykonywania zadań w zakresie doskonalenia strzeleckiego z etatowymi policjantami jednostki organizacyjnej Policji. Uczestnicy kursu instruktorskiego przez miesiąc zgłębiali tajniki dotyczące szkolenia strzeleckiego policjantów, m. in. z metodyki prowadzenia zajęć strzeleckich oraz technik i taktyki użycia broni palnej krótkiej i długiej w różnych sytuacjach i warunkach.
Poziom opanowania przez nich wiedzy i umiejętności niezbędnych do prowadzenia szkoleń strzeleckich zweryfikował dwuetapowy egzamin instruktorski, który trwał trzy dni.
Absolwenci tego kursu są przygotowani teoretycznie i praktycznie do samodzielnego planowania, organizowania i prowadzenia strzeleckich szkoleń doskonalących w macierzystych jednostkach organizacyjnych Policji.

Opr. MP/  Zdj. MP

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.wspol.edu.pl