6 czerwca 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie 149 słuchaczy z całej Polski rozpoczęło swoje pierwsze policyjne szkolenie.

Uczestnicy kursu zostaną przygotowani zarówno teoretycznie, jak i praktycznie do wykonywania przyszłych zadań służbowych. W tym czasie wykładowcy szczycieńskiej Uczelni zapoznają słuchaczy z podstawami technik skutecznego przeprowadzania interwencji policyjnych, podejmowania czynności wobec uczestników ruchu drogowego oraz nauczą bezpiecznego posługiwania się środkami przymusu bezpośredniego i broni palnej.

Uroczystego otwarcia kursu dokonał Kanclerz WSPol w Szczytnie insp. Krzysztof Baran, który na wstępie przekazał słuchaczom najlepsze życzenia. Dodał także, że zachęca policjantów do efektywnego wykorzystywania czasu szkolenia, korzystania z infrastruktury Uczelni, a także do pogłębiania zdobywanej wiedzy i umiejętności, po to, aby w profesjonalny sposób służyć społeczeństwu.

Następnie  wykład inauguracyjny na temat etyki zawodowej policjanta oraz znaczenia praw i wolności człowieka w codziennej służbie wygłosił podkom. Wojciech Bilewicz – Pełnomocnik Komendanta-Rektora WSPol ds. Ochrony Praw Człowieka.

Policjanci będą szkolić się w naszej Uczelni do dnia 27 grudnia 2017 r. Kurs zakończy się egzaminem końcowym, sprowadzającym poziom zdobytej wiedzy i umiejętności.

Opr. J. Sikora
Zdjęcia: A. Błaszczuk

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.wspol.edu.pl