Dnia 4 września 2017 r. Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie odwiedziła delegacja International Police Association (IPA) z Cottbus w Niemczech.

W skład delegacji weszło piętnastu przedstawicieli wymienionej organizacji. Wizyta w WSPol odbyła się w ramach podróży po Polsce, mającej na celu poznanie mieszkańców, kultury oraz historii naszego kraju. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie była jednym z ważniejszych punktów całego przedsięwzięcia.

Na początku zwiedzania WSPol przedstawiono gościom krótką charakterystykę szkolnictwa policyjnego, realizowanych kursów i szkoleń, a także przybliżono pracę Uczelni. Następnie zaprezentowano Symulator działań Policji w sytuacjach kryzysowych, pracownie Policyjnego Centrum Analityczno-Badawczego, a także Bibliotekę WSPol.

Opr. J. Dobosz/M. Staszczuk