5 września 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie gościliśmy przedstawicieli Policji Algierskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.

Uczelnię odwiedził gen. Sifi Mohamed Neoui oraz gen. Azeiz Abd El-Latif. Goście zostali przywitani przez Komendanta-Rektora insp. dra Marka Fałdowskiego oraz Zastępcę Komendanta-Prorektora podinsp. dra Zbigniewa Mikołajczyka. Następnie odbyło się spotkanie, podczas którego omówiono funkcjonowanie Uczelni, zakres nauczania oraz przedstawiono krótką charakterystykę kursów i szkoleń realizowanych w WSPol. Kolejnym punktem wizyty było  zaprezentowanie gościom Symulatora działań Policji w sytuacjach kryzysowych oraz pracowni Policyjnego Centrum Analityczno-Badawczego.  Goście wyrazili uznanie dla praktycznego wykorzystania symulatora w celach dydaktycznych oraz szczególne zainteresowanie zagadnieniami związanymi z analizą kryminalną oraz cyberprzestępczością.

Opr. M. Staszczuk