W dniu 7 września 2017 r. insp. dr Marek Fałdowski – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński – Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II podpisali porozumienie o współpracy obu Uczelni.

Współpraca będzie dotyczyła następujących obszarów:

- działalności naukowo-badawczej;

- działalności edukacyjnej;

- działalności dydaktycznej;

- działalności promocyjnej;

- działalności organizacyjnej.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jest najstarszą uczelnią Lublina i jednym z najstarszych uniwersytetów w Polsce. Powstał w 1918 r. z inicjatywy ks. Idziego Radziszewskiego, który został pierwszym rektorem. Od początków istnienia zadaniem Uczelni jest służba Bogu i Ojczyźnie - Deo et Patriae. W ciągu swojej prawie 100-letniej historii KUL stał się jednym z najważniejszych ośrodków myśli katolickiej, który wpływał na kształt nauki i kultury polskiej, zyskując szerokie uznanie w kraju i zagranicą.

Opr. J. Dobosz

oraz http://www.kul.pl/historia,149.html