W dniach 11–15 września 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbywa się współorganizowany przez WSPol i Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji, kurs doskonalenia zawodowego dla oficerów łącznikowych Policji, oficerów łącznikowych przy Europolu i Interpolu, kandydatów oraz osób zajmujących się merytoryczną i organizacyjną obsługą stanowisk oficerów łącznikowych.

Podczas szkolenia omawiane są najistotniejsze kwestie związane z międzynarodową współpracą Policji. Ponadto poruszane są tematy związane z aktualną sytuacją bezpieczeństwa w krajach akredytacji i możliwości podejmowania działań przez oficerów łącznikowych w związku z zagrożeniem terrorystycznym. Przedmiotem dyskusji jest również współpraca oficerów łącznikowych polskiej Policji ze służbami takimi jak Straż Graniczna, czy też Krajowa Administracja Skarbowa w zakresie wymiany informacji na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.