W sobotę 16 września 2017 r. rozegrano III Mistrzostwa Jednostek Szkoleniowych w Piłce Nożnej o puchar Komendanta Głównego Policji nadinsp. dra Jarosława Szymczyka.

W rywalizacji o puchar  uczestniczyły reprezentacje Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Szkoły Policji w Słupsku, Szkoły Policji w Katowicach oraz Szkoły Policji w Pile.

Mistrzostwa Jednostek Szkolnych otworzyła Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beata Różniak – Krzeszewska.

W zawodach mogli brać udział tylko wykładowcy i pracownicy szkół.

Mecze, trwające 2x10 minut, były rozgrywane systemem każdy z każdym. Zacięte i emocjonujące spotkania, wyłoniły zwycięzcę, którym okazała się reprezentacja Szkoły Policji w Katowicach. Drużyna otrzymała, z rąk insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej, puchar Komendanta Głównego Policji.

Drużyna Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zajęła czwarte miejsce. Jak powiedział kapitan naszej drużyny nadkom. Ryszard Kukliński „Żałujemy, że nie znaleźliśmy się na podium, ponieważ w poprzednich turniejach zajmowaliśmy pierwsze i drugie miejsca. W tym roku poziom rozgrywek był bardzo wysoki i wyrównany. Może to tylko oznaczać, że za rok będzie jeszcze ciekawiej, a rywalizacja mocniejsza”.

Drugie miejsce zajęła Szkoła Policji w Pile, otrzymując puchar ufundowany przez Komendanta Szkoły Policji w Pile.

Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Centrum Szkolenia Policji Legionowie, otrzymując puchar ufundowany przez Zarząd Szkolny NSZZ Policjantów. Piąte miejsce przypadło  Szkole Policji w Słupsku.

Drużyna WSPol:

- nadkom. Ryszard Kukliński

- kom. Rafał Zawalniak

- kom. Mariusz Daszewski

- kom. Oskar Krata

- podkom. Michał Kontapka

- podkom. Łukasz Kacprowicz

- podinsp. Marek Błędowski

- Andrzej Świercz (pracownik Działu Ochrony Informacji Niejawnych)

Opr. R. Kukliński