W dniach 18 – 19 września 2017 r. na Uniwersytecie w Laurea w Helsinkach (Finlandia) odbyło się spotkanie konsorcjantów projektu pn. „Gaming for Peace”(GAP), który jest prowadzony w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w ramach Programu Horyzont 2020 oraz konferencja pt. „Learning Soft Skills in Peacebuilding”.

Celem  konferencji  było podsumowanie naukowych efektów pierwszego roku projektu GAP. W konferencji wzięło udział ponad  100 uczestników z ośrodków naukowych Europy.

Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie reprezentowała przedstawicielka Wydziału Administracji: nadkom. dr  Aleksandra Nowak, która wspólnie z  dr Kamilą Trochowską z Akademii Sztuki  Wojennej w Warszawie wygłosiła wykład nt. „Gaps in Gender Awareness and Cultural Competence in Peacekeeping Missions”.