22 września 2017 r. na terenie plaży miejskiej przy ulicy Spacerowej w Szczytnie odbył się festyn ekologiczny zorganizowany z okazji obchodów „Europejskiego Dnia bez Samochodu” w ramach kampanii „Nie tankuję-jadę”.

Impreza rozpoczęła się od przemarszu ulicami miasta barwnego korowodu, w którego skład wchodziły zarówno dzieci i młodzież ze szkół, jak i przedstawiciele jednostek i służb mundurowych pieszych, a także grupy rowerowe. Na plaży, gdzie zorganizowano liczne atrakcje swoje stoisko promocyjne wystawili przedstawiciele Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, którzy zachęcali najmłodszych uczestników festynu do udziału w przygotowanych atrakcjach. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych dzieci cieszyły się edukacyjne kolorowanki. Starsi uczniowie mieli okazję wzięcia udziału w konkursie wiedzy dotyczącym bezpiecznego zachowania na drodze. Każdy z uczestników mógł otrzymać opaskę odblaskową i porozmawiać z policjantami na temat zasad ruchu drogowego, a także funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Opr. J. Dobosz

Zdjęcia: J. Dobosz