„Współpraca organów ścigania i innych instytucji państwowych w zakresie ochrony interesów ekonomicznych i finansowych RP i UE w związku z obrotem paliwami ciekłymi” – konferencja naukowa.

W dniach od 28 do 29 września br. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbywa  się konferencja naukowa pt. „Współpraca organów ścigania i innych instytucji państwowych w zakresie ochrony interesów ekonomicznych i finansowych RP i UE w związku z obrotem paliwami ciekłymi”, organizowana przez Instytut Badań nad Przestępczością Kryminalną i Terroryzmem Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, wraz z Polską Organizacją Przemysłu i Handlu Naftowego, Centralnym Biurem Śledczym Policji oraz Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji.

Przedsięwzięcie to jest realizowane cyklicznie. W roku bieżącym zaplanowano dwa jego tematy przewodnie, tj. „Kluczowe aspekty instytucjonalnego zwalczania nieprawidłowości na rynku paliw płynnych” oraz „Rola służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa i porządek publiczny w procesie zapobiegania i zwalczania przestępczości w obrocie paliwami płynnymi – ujęcie praktyczne”. W konferencji bierze udział około 90 Uczestników – przedstawicieli służb państwowych zwalczających przestępczość, a ponadto instytucji wspomagających prowadzony przez organy ścigania proces wykrywczy m. in. z Ministerstwa Finansów, Prokuratury, Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN, Grupy LOTOS, Urzędu Regulacji Energetyki, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Olsztynie, Departamentu Rynku Paliw Ciekłych, Głównego Urzędu Miar, Agencji Rezerw Materiałowych a ponadto spółki Pricewaterhouse Coopers i  Ernst & Young.

Patronat naukowy nad konferencją objął Pan Marian Banaś, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Szef Krajowej Administracji Skarbowej oraz nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji.

Opr. B. Guziński

Zdjęcia: M. Błędowski, Z.Dąbrowski