Wizyta W dniach 26-27 września 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie gościliśmy delegację belgijskiej i cypryjskiej Policji oraz przedstawiciela Słowackiego Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Wizyta odbyła się w związku z realizacją dwóch projektów z zakresu CBRN (skażenia niebezpiecznymi środkami chemicznymi, biologicznymi, radiologicznymi i nuklearnymi).

Celem wizyty było zapoznanie się ze strukturą i funkcjonowaniem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, wymiana dobrych praktyk oraz stworzenie specjalistycznego kursu dla Policjantów z zakresu CBRN (skażenia niebezpiecznymi środkami chemicznymi, biologicznymi, radiologicznymi i nuklearnymi).

Podczas pobytu przedstawiciele delegacji spotkali się z insp. dr. Markiem Fałdowskim – Komendantem – Rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, mł. insp. dr. Krzysztofem Wiciakiem – Kanclerzem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, mł. insp. dr. Sławomirem Zubańskim – Prorektorem
ds. studenckich Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz podinsp. dr Anną Rolką – Kierownikiem Zakładu Bezpieczeństwa Państwa Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Podczas spotkania omawiano strukturę i funkcjonowanie Uczelni, zakres realizowanych i planowanych studiów, szkoleń oraz kursów. Poruszano też kwestie z zakresu analizy kryminalnej, cyberprzestępczości, historii Policji, wydawnictw WSPol w Szczytnie („Internal Security”, „Przegląd policyjny”, „Policja”). Goście zapoznali się z bazą naukowo-dydaktyczną WSPol, tj. z  Symulatorem działań Policji w sytuacjach kryzysowych, pracowniami Policyjnego Centrum Analityczno-Badawczego, Biblioteką i obiektami sportowymi, w tym strzelnicą. Goście wyrazili szczególne zainteresowanie współpracą z naszą Uczelnią w zakresie prowadzenia szkoleń z zakresu CBRN (skażenia niebezpiecznymi środkami chemicznymi, biologicznymi, radiologicznymi i nuklearnymi). Na zakończenie wizyty przedstawiciele zagranicznej delegacji mieli okazję wzięcia udziału w pokazie zatrzymywania niebezpiecznych przestępców.

Opr.

podinsp. E Tylczyńska