5 października 2017 r. z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2017/2018 mieliśmy okazję gościć w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie Pana Oliviera Ordasa – attaché ds. bezpieczeństwa wewnętrznego Ambasady Francji w Polsce, pełniącego funkcję oficera łącznikowego Policji francuskiej.

W ramach wizyty w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zaproszony gość spotkał się m.in. z kierownictwem Uczelni. Podczas spotkania omówiono możliwość podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy WSPol w Szczytnie a École Nationale Supérieure de la Police (Państwową Wyższą Szkołą Policji) w Saint Cyr au Mont d’Or. Podczas wizyty przedstawiciel Policji francuskiej zapoznał się także z bazą dydaktyczno-naukową Uczelni.

Opr. J. Dobosz