W dniach 4 – 6 października 2017 r. Uczelnia gościła przedstawicieli Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Spraw Wewnętrznych oraz MSW Ukrainy w składzie: pułkownik policji  Anton Syzonenko, Kierownik Zarządu Edukacji  Zawodowej i Nauki Departamentu  Personelu Organizacji Działalności Oświatowej i Naukowej MSW Ukrainy, pułkownik policji, dr nauk prawnych, docent Roman Błaguta, Rektor Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Spraw Wewnętrznych oraz podpułkownik policji, dr nauk prawnych Wasyl Franczuk, Kierownik Działu ds. stosunków międzynarodowych LPUSW.

Goście wzięli udział w uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2017/2018 oraz w konferencji pt.: „Wizerunek służby - tradycja, współczesność i przyszłość”.

Delegacja spotkała się również z kierownictwem Uczelni. Podczas tego spotkania podsumowano dotychczasową współpracę pomiędzy obiema szkołami a także omówiono kolejne możliwe formy oraz płaszczyzny współpracy.