W dniu 14 października 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie rozpoczęła się pierwsza edycja nowych studiów podyplomowych w zakresie: bezpieczeństwa dokumentów publicznych. Słuchaczami tych studiów  są  przedstawiciele instytucji realizujący zadania w zakresie bezpieczeństwa dokumentów.

W grupie słuchaczy liczącej 21 osób są przedstawiciele: MSWiA, Związku Banków Polskich, Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej. Warto nadmienić, że uroczysta inauguracja studiów miała miejsce w dniu 13 października br. podczas konferencji pt. Bezpieczeństwo dokumentów publicznych. Słuchaczy uroczyście powitał Zastępca Komendanta-Prorektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie podinsp. dr Zbigniew Mikołajczyk, a wspomnianej inauguracji dokonał Pan Minister Tomasz Zdzikot - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pani Karolina Grenda - Dyrektor Departamentu Spraw Obywatelskich MSWiA, Pan Piotr Woyciechowski – Prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. oraz Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie mł. insp. dr Krzysztof Łojek.

W pierwszym dniu zjazdu słuchaczy powitała podinsp. Izabela Rumińska, starszy wykładowca Zakładu Kryminalistyki Instytutu Służby Kryminalnej WBW, która jest opiekunem tych studiów podyplomowych. Z kolei, pierwszy wykład pt. Bezpieczeństwo dokumentów publicznych, w świetle obowiązujących przepisów prawa zrealizowała Pani Karolina Grenda - Dyrektor Departamentu Spraw Obywatelskich MSWiA.