W dniu 16 października 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie został uruchomiony nowy kierunek studiów Informatyka o specjalności informatyka w bezpieczeństwie na studiach pierwszego stopnia (inżynierskich) o profilu praktycznym. Słuchaczami tych studiów  są pracownicy i funkcjonariusze służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, którzy uzyskali skierowanie na podjęcie studiów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

W grupie słuchaczy liczącej 40 osób są przedstawiciele: MSWiA, funkcjonariusze Policji Straży Pożarnej i Straży Granicznej. Studentów uroczyście powitał Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr Marek Fałdowski. Słowa powitania do słuchaczy skierowali także: mł. insp. dr Krzysztof Łojek – Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol, mł. insp. dr hab. inż. Jerzy Kosiński - Prorektor ds. studiów WSPol, mł. insp. dr Magdalena Zubańska - Dyrektor Instytutu Służby Kryminalnej WBW WSPol oraz  mł. insp. dr inż. Paweł Ciszek - Kierownik Zakładu Cyberbezpieczeństwa ISK WBW WSPol.