W dniu 12 października 2017 r. Pani Elena Tautu z Generalnego Inspektoratu mołdawskiej Policji gościła w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Celem wizyty, która odbyła się w ramach multilateralnej wymiany Agencji Unii Europejskiej ds. Szkolenia w Dziedzinie Ścigania (CEPOL), była wymiana doświadczeń w zakresie operacyjnej i pozaoperacyjnej współpracy międzynarodowej, zapoznanie się z zasadami funkcjonowania Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, prezentacja zadań i struktury wybranych komórek organizacyjnych Uczelni oraz projektów unijnych i przedsięwzięć szkoleniowych.

Wizyta rozpoczęła się od oficjalnego powitania przez podinsp. dra Zbigniewa Mikołajczyka - Zastępcy Komendanta–Prorektora. Następnie przedstawiono zagadnienia związane z współpracą międzynarodową, partnerstwem i przedsięwzięciami realizowanymi we współpracy z podmiotami zewnętrznymi i zagranicznymi. Ponadto Pani Elena Tautu miała możliwość zapoznania się z działalnością Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i strukturą szkolnictwa policyjnego w Polsce. W ciągu kolejnych dni gość odwiedził Komendę Główną Policji zapoznając się ze strukturą i zadaniami Biura Międzynarodowej Współpracy Policji, Centralne Biuro Śledcze Policji, a także Komisariat Policji w Mikołajkach.

Kolejnym etapem wymiany będzie rewizyta przedstawiciela Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w Mołdawii.

Opr. B. Guziński