19 października 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyły się warsztaty pn. „Rozpoznawanie i rozwiązywanie konfliktów wśród podwładnych”. Uczestnikami warsztatów była kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Szkolenie przeprowadzone zostało przez nauczycieli akademickich Instytutu Nauk Społecznych Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych WSPol w Szczytnie – podinsp. Izabelę Wiciak i nadkom. Agnieszkę Bonus-Dzięgo.

Podczas warsztatów zwrócono szczególną uwagę na konieczność identyfikowania przyczyn powstawania sytuacji konfliktowych oraz doboru prawidłowych sposobów ich rozwiązywania.

Warsztaty to efekt współpracy między Wyższą Szkołą Policji a Komendą Powiatową Policji w Szczytnie. Szkolenie jest kontynuacją spotkań realizowanych w poprzednim roku, podczas których poruszana problematyka koncentrowała się wokół zagadnień związanych z zarządzaniem stresem, rozwiązywaniem konfliktów interpersonalnych, zarządzaniem kompetencjami oraz motywowaniem do pracy.

Autor: A. Bonus-Dzięgo