W związku z posiadaniem wolnych środków na mobilność, studenci wszystkich kierunków studiów (zarówno stacjonarni, jak i niestacjonarni) mogą jeszcze ubiegać się o uzyskanie stypendium programu Erasmus+ na semestr letni roku akademickiego 2017/2018.

Studenci mogą wnioskować o dofinansowanie następujących rodzajów mobilności:

• wyjazdy na część studiów do uczelni posiadającej Kartę Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego, z którą WSPol podpisała umowę o współpracy w ramach Programu,
  • wyjazdy na praktykę do instytucji zagranicznej, znajdującej się w krajach Erasmusa+ (minimalny czas trwania to 2 miesiące).

Warunki uzyskania stypendium są następujące:

• ukończenie 1 roku studiów licencjackich;
  • średnia ocen z roku 2016/2017 w wysokości co najmniej 4,0;
  • dobra znajomość języka instytucji przyjmującej (na poziomie co najmniej B1);
  • złożenie w możliwie najszybszym terminie kompletnego wniosku o przyznanie dofinansowania.

Formularz wniosku oraz listę uczelni partnerskich znajdą Państwo na stronie www.wspol.edu.pl, w zakładce „Erasmus+”. Dokumenty proszę składać u uczelnianego koordynatora Programu podinsp. Anny Ćwiklińskiej (pokój 9B/210) lub u zastępującej ją nadkom. dr Eweliny Sokołowskiej (pokój 9B/211).