20 października 2017 r. w Wyższej Szkole Policji zakończyła się druga w tym roku edycja kursu specjalistycznego dla oficerów prasowych w zakresie wykonywania działalności prasowo-informacyjnej Policji. Kilkunastu uczestników zgłębiało wiedzę z zakresu współpracy z przedstawicielami masowego przekazu, zasad skutecznego prowadzenia polityki informacyjnej w Policji oraz budowania pozytywnego wizerunku formacji.

Forma szkolenia jest systematycznie udoskonalona, wykorzystuje się profesjonalne studio nagrań oraz nowoczesny sprzęt, by praktyczne zadania jak najbardziej przypominały rzeczywisty kontakt z dziennikarzem. Warsztatowy charakter kursu pozwala na ćwiczenie i doskonalenie optymalnych rozwiązań, analizę błędów i naukę prawidłowych zachowań przed kamerą i w studio radiowym, również w sytuacji kryzysowej.

Ponadto podczas warsztatów prowadzący przedstawiają m.in.: psychologiczne i społeczne determinanty pełnienia funkcji oficera prasowego, zasady poprawnej komunikacji interpersonalnej, regulacje prawne warunkujące pracę oficera prasowego, zagadnienia poprawności językowej i etykiety czy podstawy public relations.

Opiekunem szkolenia jest nadkom. Sylwia Królicka z Instytutu Nauk Społecznych Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych WSPol.

Opr. SK