30 października 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się „Konkurs wiedzy o Sejmie” połączony z wykładem dotyczącym współczesności polskiego parlamentaryzmu, zadań i funkcji Sejmu i Senatu. Wydarzenie zostało objęte patronatem Pana Marka Kuchcińskiego – Marszałka Sejmu RP.

Projekt został zrealizowany z inicjatywy Pana Jerzego Antoniego Gosiewskiego – Posła na Sejm RP przy udziale Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu RP. Organizatorem przedsięwzięcia na terenie powiatu szczycieńskiego był Pan Zbigniew Gontarzewski – Sekretarz Biura Poselskiego w Szczytnie. Należy zaznaczyć, że to pierwsza tego typu inicjatywa na terenie powiatu szczycieńskiego, a jej celem było zachęcenie młodzieży do poszerzenia wiedzy o współczesnym, polskim parlamentaryzmie, a także aktywny udział młodego pokolenia w życiu politycznym naszego państwa.

Uroczystego otwarcia przedsięwzięcia dokonała w imieniu Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr hab. Izabela Nowicka – Prodziekan Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych WSPol, która serdecznie powitała zaproszonych gości. Dodała, że: Niezwykle ważne jest dziś, by młodzież, szczególnie w dobie tak szybko rozwijającej się technologii, zgłębiała wiedzę o swoim kraju, ustroju, tożsamości narodowej oraz współczesnym, polskim parlamentaryzmie. Kończąc, życzyła uczniom powodzenia oraz osiągnięcia jak najlepszych wyników w konkursie. Następnie głos zabrał Pan Jerzy Antoni Gosiewski – Poseł na Sejm RP oraz Pan Ireneusz Nowak z Wydziału Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu RP.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu szczycieńskiego. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy w ponad trzydziestoosobowej grupie rywalizowali o uzyskanie jak najlepszych wyników w konkursie.

Lista laureatów konkursu:

I miejsce – Łukasz Tarasiuk  (Gimnazjum nr 1 w Szczytnie)

II miejsce – Klaudia Serafin (Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie)

III miejsce -  Łukasz Poździał (Gimnazjum nr 1 w Szczytnie)

Dodatkową nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu jest wycieczka do Sejmu w dniu 8 listopada 2017 r.

Opr.: Joanna Dobosz

Zdjęcia: nadkom.  Arkadiusz  Błaszczuk