Jak co roku studenci - członkowie Koła Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego, działającego przy Zakładzie Bezpieczeństwa Państwa Instytutu Służby Prewencyjnej WBW, w dniu 31 października 2017 r. udali się na dawny cmentarz ewangelicko-augsburski w Farynach (gmina Rozogi). Studenci uczcili pamięć i zadbali o porządek w miejscu pochówku dwóch szczególnie zasłużonych dla Mazur Polaków – Jana Podlesia – żołnierza walczącego o polskość Mazur, działacza plebiscytowego oraz Jana Białego – patriotę, lokalnego poetę oraz działacza plebiscytowego, zwolennika zakładania polskich szkół na Mazurach w okresie międzywojennym. 1 listopada 2017 r. członkowie Koła postawili także znicz pod tablicą upamiętniającą poległych policjantów w Ostaszkowie, Twerze i Miednoje.