4 listopada 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie został uruchomiony nowy kierunek studiów podyplomowych w zakresie rozpoznawania, zapobiegania i zwalczania cyberprzestępstw popełnianych na szkodę banków oraz ich klientów. Słuchaczami tych studiów są pracownicy i funkcjonariusze służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Sprawiedliwości oraz sektora bankowego.

W grupie słuchaczy liczącej prawie 40 osób są funkcjonariusze Policji, prokuratorzy oraz pracownicy banków. Studentów uroczyście powitał prof. dr hab. inż. Jerzy Kosiński - Prorektor ds. studiów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Słowa powitania do słuchaczy skierował także mł. insp. dr inż. Paweł Ciszek – Kierownik Zakładu Cyberbezpieczeństwa ISK WBW WSPol. Studia stanowią odpowiedź na rosnącą potrzebę przeciwdziałania przestępstwom z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, w szczególności zaś w odniesieniu do newralgicznego sektora finansowego. Dzięki podjętej współpracy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Związku Banków Polskich, Policji, a w szczególności Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji w czasie studiów poruszany będzie szereg problemów praktycznych związanych z zapobieganiem, wykrywaniem i zwalczaniem szeroko rozumianej przestępczości komputerowej na szkodę banków i ich klientów.

Opr.: mł. insp. dr inż. Paweł Ciszek