W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zakończyło się szkolenie skierowane do policjantów w zakresie przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz działań podejmowanych na rzecz małoletnich. W szkoleniu udział wzięło 17 funkcjonariuszy z terenu całej Polski.

9 listopada 2017 roku w imieniu Komendanta–Rektora WSPol, mł. insp. dr Piotr Łuka – Kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Społecznego Instytutu Służby Prewencyjnej WBW WSPol w Szczytnie dokonał uroczystego zamknięcia kursu specjalistycznego dla policjantów w zakresie przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz działań podejmowanych na rzecz małoletnich. W doskonaleniu zawodowym wzięło udział 17 funkcjonariuszy z terenu całej Polski, którzy szkolili się w WSPol przez osiem tygodni.

W trakcie kursu policjanci zdobywali wiedzę oraz kształcili umiejętności i kompetencje z zakresu szerokiego spektrum zadań i obowiązków służbowych, jakie realizują w jednostkach terenowych Policji.

Kurs zakończył się egzaminem sprawdzającym poziom zdobytej wiedzy i umiejętności. Wszyscy policjanci ukończyli doskonalenie zawodowe z wynikiem pozytywnym.

P. Jarocki/db

zdjęcie: M. Kontapka