W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie uroczyście zainaugurowano działalność Studenckiego Koła Nauk Kryminalistycznych w nowym roku akademickim. Podczas spotkania nadano podinsp. dr Agnieszce Choromańskiej – kierownik Zakładu Kryminalistyki ISK WBW WSPol akt Członka Honorowego Koła, a także dokonano oficjalnego przyjęcia w poczet członków nowych studentów.

9 listopada 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyło się uroczyste spotkanie inauguracyjne Studenckiego Koła Nauk Kryminalistycznych w nowym roku akademickim 2017/2018. W wydarzeniu udział wzięło kierownictwo oraz kadra kierownicza Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie m.in.:  insp. dr Marek Fałdowski – Komendant-Rektor, podinsp. dr Zbigniew Mikołajczyk – Zastępca Komendanta – Prorektor WSPol, mł. insp. dr Sławomir Zubański – Prorektor do spraw studenckich, mł. insp. dr Magdalena Zubańska – Dyrektor Instytutu Służby Kryminalnej WBW oraz podinsp. dr Agnieszka Choromańska – kierownik Zakładu Kryminalistyki ISK WBW.

Przybyłych gości oraz członków Koła przywitali: nadkom. Arkadiusz Błaszczuk – opiekun SKNK, Katarzyna Król – przewodnicząca SKNK oraz jej zastępca – Magdalena Koniewicz.

Obecny na spotkaniu Komendant-Rektor wyraził aprobatę dla działalności Koła. W słowach skierowanych do członków Studenckiego Koła Nauk Kryminalistycznych podkreślił, że aktywność oraz działalność tej organizacji studenckiej jest zauważalna. Pogratulował także wszystkim studentom za dotychczasowe osiągnięcia oraz życzył dalszych sukcesów.

Podczas uroczystości nadano akt Członka Honorowego SKNK. Została nim podinsp. dr Agnieszka Choromańska –  kierownik Zakładu Kryminalistyki ISK WBW WSPol.

Jednym z punktów spotkania było również oficjalne przyjęcie w szeregi Koła nowych członków.

W spotkaniu uczestniczyli także: podinsp. Marek Błędowski – opiekun Koła, podinsp.- Izabela Rumińska, podkom.  - Rafał Kotapka, mł. insp. w stanie spoczynku Zbigniew Waleszczyński oraz Pani Katarzyna Ćwik.

sknk/ D. Bruski