Herb Polski

Drużyna policjantów reprezentująca garnizon warmińsko-mazurski zajęła III miejsce podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Piłce Siatkowej, które odbyły się w Radomiu. Kolegów z Olsztyna, w drodze po brązowy medal, wspierał kom. Rafał Zawalniak z Zakładu Wyszkolenia Specjalnego ISP WBW WSPol.

Miniony weekend (18-19.11.17 r.) był prawdziwym maratonem siatkówki służb mundurowych. W hali III Liceum Ogólnokształcącego im. Dionizego Czachowskiego w Radomiu rywalizowali siatkarze różnych służb mundurowych. Łącznie 8 drużyn z całego kraju walczyło o miano Mistrza Polski Służb Mundurowych w Piłce Siatkowej.

W Mistrzostwach wzięły udział drużyny z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, Związek Leśników Polskich w Radomiu, TEMIDA Radom, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki zaangażowaniu Warmińsko -Mazurskiemu Zarządowi Wojewódzkiemu NSZZ Policjantów w Olsztynie.

Drużynę Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie reprezentowało 9 funkcjonariuszy:

Dawid Suski – Komenda Powiatowa Policji w Iławie,
Rafał Zawalniak – Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie.

Rywalizacja rozpoczęła się w sobotę (18.11.17 r.) punktualnie o godzinie 9.00 i była bardzo wyrównana. Mecze eliminacyjne rozegrano w dwóch grupach. Z każdej grupy do dalszych rozgrywek awansowały dwa najlepsze zespoły. W rywalizacji grupowej na parkiecie stanęły drużyny z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz Mistrzowie Polski Policji w Piłce Siatkowej – drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Po zaciętej walce lepsi okazali się policjanci z KWP Olsztyn.

W końcowej klasyfikacji pierwsze miejsce przypadło Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Na drugim miejscu uplasowała się Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, natomiast drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie stanęła na najniższym stopniu podium

Drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody finansowe ufundowane przez organizatora.

Zawody zostały zorganizowane z myślą o podnoszeniu sprawności fizycznej oraz propagowaniu piłki siatkowej wśród służb mundurowych. Ponadto impreza była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń zawodowych.