135 policjantek i policjantów rozpoczęło w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie szkolenie, dzięki któremu po zdaniu końcowego egzaminu dołączą do grona oficerów polskiej Policji. Do pełnienia odpowiedzialnej roli przez 5 miesięcy przygotowywać się będą pod okiem doświadczonych wykładowców szczycieńskiej Uczelni.

27 listopada 2017 r. w auli Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyło się uroczyste rozpoczęcie szkolenia zawodowego dla absolwentów szkół wyższych.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania kursantów przez mł. insp. dr. Krzysztofa Wiciaka − Kanclerza Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, podczas krótkiego wystąpienia, Kanclerz życzył funkcjonariuszom determinacji oraz zaangażowania podczas realizacji tego kursu, a także jego pozytywnego zakończenia.

Teraz przez 5 miesięcy 135 funkcjonariuszy Policji z całej Polski poszerzać będzie swoje umiejętności zawodowe i wiedzę o treści programowe niezbędne do kierowania zasobami ludzkimi przy jednoczesnym doskonaleniu sprawności fizycznej.

Ukończenie szkolenia zawodowego dla absolwentów szkół wyższych pozwoli kursantom przystąpić do egzaminu oficerskiego niezbędnego do mianowania na pierwszy stopień policyjny w korpusie oficerów młodszych.