Jury XVIII edycji Konkursu im. Prof. Tadeusza Hanauska „Na Pracę Roku z Dziedziny Kryminalistyki” wybrało zwycięzców. W gronie wyróżnionych znalazł się mł. insp. dr Sławomir Zubański - Prorektor ds. studenckich WSPol. Serdecznie gratulujemy!

28 listopada 2017 roku w Auli Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XVIII edycji Konkursu im. Prof. Tadeusza Hanauska „Na Pracę Roku z Dziedziny Kryminalistyki”. W gronie wyróżnionych znalazł się mł. insp. dr Sławomir Zubański z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Prorektor ds. studenckich szczycieńskiej Uczelni odebrał wyróżnienie za publikację „Ujawnianie śladów daktyloskopijnych na podłożach chłonnych przy użyciu genypiny w fazie gazowej”, opublikowaną w Problemach Kryminalistyki, 294(4), 2016, której jest współautorem.

Organizatorem konkursu jest Rada Naukowa i Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego.

Historia konkursu

Od 1999 r. Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne corocznie organizuje konkurs na pracę roku z dziedziny kryminalistyki. Jego głównym celem jest popularyzacja kryminalistyki oraz przegląd jej najnowszych osiągnięć. Do konkursu zgłaszane są prace habilitacyjne, rozprawy doktorskie, prace magisterskie, dyplomowe oraz publikacje z dziedziny kryminalistyki. W 2002 r. nadano mu nazwę Konkursu im. Profesora Tadeusza Hanauska na pracę roku z dziedziny kryminalistyki.