Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser -Dudą gościli w środę w Pałacu Prezydenckim sportowców, medalistów dwóch uniwersjad: zimowej w Ałmaty i letniej w Taipei. Wśród zaproszonych był również student Wyższej Szkoły Policji, Konrad Bukowiecki.

- W sporcie akademickim wspaniały jest zwłaszcza czynnik integracyjny – podkreślał Prezydent, zwracając się do zawodników. Zdaniem Andrzeja Dudy tylko w AZS możliwa jest sytuacja, gdy zwykły człowiek uprawiający sport amatorsko spotyka się ze sportowcami na światowym poziomie i tylko w AZS może stanąć z nimi w szranki.

Reprezentantom, którzy w czasie sportowych zmagań zdobyli medale, Prezydent wręczył listy gratulacyjne. „Dziękuję za przykład wspaniałego sportowego ducha walki i postawę fair play, za godne reprezentowanie naszej Ojczyzny i polskiej młodzieży akademickiej, za radość i dumę, jakich przysporzył (a) Pan/ Pani kibicom Biało-Czerwonych w kraju i za granicą” – napisał w nim Andrzej Duda.

Sportowcy zrewanżowali się Prezydentowi, ofiarowując mu kurtkę z uniwersjady zimowej.

W 2017 roku odbyły się dwie uniwersjady - zimowa w Ałmaty i letnia w Taipei. Z Ałmaty polscy studenci przywieźli 12 medali, zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. W czasie Letniej Uniwersjady zaś Polacy zdobyli 25 medali. W czasie tych zawodów Joanna Linkiewicz, studentka AWF Wrocław zdobyła 500. medal w historii polskich występów na uniwersjadach.

Źródło: www.prezydent.pl