8 grudnia 2017 roku w imieniu Komendanta – Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, mł. insp. dr Piotr Łuka, Instytutu Służby Prewencyjnej WBW WSPol w Szczytnie dokonał uroczystego zamknięcia II edycji kursu specjalistycznego w zakresie profilaktyki społecznej.

W doskonaleniu zawodowym udział wzięło 14 funkcjonariuszy, którzy podczas dwutygodniowego pobytu w Wyższej Szkole Polic zdobywali wiedzę oraz umiejętności w zakresie inicjowania oraz organizowania działań mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń, jak również współdziałania w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi oraz organizacjami społecznymi.

Ponadto uczestnicy kursu  kształcili umiejętności w zakresie komunikacji społecznej, tworzenia lokalnych strategii zapobiegania przestępczości i budowania programów profilaktycznych.

Wszyscy słuchacze ukończyli kurs z wynikiem pozytywnym.

E. Szewczak

zdj. M. Błędowski, D. Bruski