Instytut Nauk Społecznych Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych WSPol od lat organizuje szkolenia dla komendantów miejskich, powiatowych i rejonowych z zakresu wybranych aspektów kierowania jednostką Policji. W piątek, 8 grudnia br., zakończyła się druga z dwóch odbytych w tym roku edycji. Przedsięwzięcie pomaga skuteczniej i efektywniej, a przede wszystkim w zgodzie z oczekiwaniami społecznymi, zarządzać jednostką Policji.

Pierwszy zjazd tej edycji szkolenia odbył się w dniach 13-17 listopada br. Uroczystego otwarcia edycji dokonał wówczas Kanclerz WSPol, mł. insp. Krzysztof Wiciak, wraz z koordynatorem szkolenia, nadkom. Sylwią Królicką oraz kom. Małgorzatą Ciesielską – kierownikiem Działu Dowodzenia. W piątek, 8 grudnia br., Dyrektor Instytutu Nauk Społecznych, nadkom. dr Dominik Hryszkiewicz, i opiekun szkolenia wręczyli uczestnikom świadectwa ukończenia kursu.

W drugiej edycji udział wzięło 16. komendantów z całej Polski. Kurs odbył się w formie dwóch tygodniowych zjazdów, podczas których zajęcia prowadziła kadra dydaktyczna WSPol oraz nauczyciele stowarzyszeni i zaproszeni przedstawiciele kadry kierowniczej Policji.

Tematyka kursu dotyczyła jak zawsze m.in. współczesnych metod i technik zarządzania, psychologii i komunikacji interpersonalnej. Uczestnicy zgłębiali wiedzę i podnosili swoje kompetencje związane z zajmowaniem w Policji stanowisk kierowniczych. Celem szkolenia było uzupełnienie i zaktualizowanie wiedzy z wybranych aspektów kierowania zespołami ludzkimi i jednostką. Uczestnicy doskonalili swoje umiejętności interpersonalne, mieli możliwość wymiany dobrych praktyk i doświadczeń w kierowaniu i współpracy z innymi jednostkami Policji oraz podmiotami zewnętrznymi.

Na 2018 rok zaplanowano kolejne dwie edycje szkolenia.

Opr. nadkom. Sylwia Królicka
zdj. M. Błędowski