8 grudnia 2017 roku studenci studiów podyplomowych Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w zakresie  Bezpieczeństwa dokumentów publicznych uczestniczyli, w ramach programu studiów, w specjalistycznych warsztatach zorganizowanych przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie.

W trakcie warsztatów studenci  zapoznali się z historią i rolą PWPW S.A. w systemie bezpieczeństwa Państwa, problematyką zabezpieczenia produkcji oraz zasadami przygotowania projektów graficznych dokumentów. Przedstawiciele poszczególnych działów produkcyjnych zaprezentowali wybrane elementy cyklu produkcyjnego dokumentów zabezpieczonych począwszy od problematyki produkcji papieru zabezpieczonego poprzez techniki poligraficzne wykorzystywane w produkcji dokumentów a skończywszy na technologii produkcji dokumentów na podłożach z tworzyw sztucznych.

Organizatorzy w osobach Pani Aleksandry Grynkiewicz – Doradcy Zarządu ds. szkoleń i ekspertyz, Redaktora Naczelnego kwartalnika „Człowiek i Dokumenty” kierującej Centrum Edukacji i Szkoleń, Pana Lesława Głowackiego Głównego Specjalisty ds. szkoleń oraz pozostałych przedstawicieli PWPW S.A. w sposób profesjonalny i na najwyższym poziomie zaprezentowali najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, jak i merytoryczne związane z zapewnieniem szeroko rozumianego bezpieczeństwa dokumentów publicznych.

A. Rogalski