Z przyjemnością informujemy, że dr Tomasz Łachacz został wyróżniony w konkursie MNiSW o stypendium dla wybitnych młodych naukowców. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał stypendia młodym wybitnym naukowcom prowadzącym wysokiej jakości badania i cieszącym się imponującym dorobkiem naukowym w skali międzynarodowej.

W XII edycji konkursu na stypendia dla wybitnych młodych naukowców rozpatrzono 1159 wniosków, stypendium otrzyma zaś 209 wybitnych naukowców do 35 roku życia.

Dr Tomasz Łachacz z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie związany jest od 2010 r. Od 2015 r. zatrudniony na stanowisku adiunkta w Instytucie Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jest autorem szeregu publikacji z zakresu bezpieczeństwa państwa, bezpieczeństwa społecznego, zarządzania kryzysowego, samorządu lokalnego oraz stosunków polsko-niemieckich. Wielokrotnie wyróżniany nagrodą Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie za osiągnięcia naukowe oraz osiągnięcia na rzecz rozwoju, promocji i kształtowania wizerunku Uczelni.

Laureat stypendiów naukowych w zagranicznych ośrodkach: Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, Wolny Uniwersytet Berliński, Petersburski Uniwersytet Państwowy, Uniwersytet Humboldtów w Berlinie oraz uczestnik Międzynarodowego Stypendium Parlamentarnego (IPS) w Bundestagu.

Laureat stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce (rok akademicki 2008/2009) oraz laureat stypendium Stowarzyszenia Naukowo-Kulturalnego w Europie Środkowej i Wschodniej (2006 r.).

To kolejny sukces pracownika naukowo-dydaktycznego Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Przypominamy, że w 2015 r. stypendium dla wybitnych młodych naukowców przyznano dr Justynie Jurczak.

Serdecznie gratulujemy!!!

źródło: WBW