15 grudnia 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się ogólnopolska akcja honorowego krwiodawstwa pn. „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”, której organizatorem było Koło Honorowych Dawców Krwi działające przy WSPol w Szczytnie.

Celem przedsięwzięcia jest pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego poprzez zbiórkę drogocennego surowca, jakim jest krew. Wydarzeniu patronuje m.in. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak.

Dzięki otwartości i chęci niesienia pomocy innym tego dnia zebrano ponad 12 litrów krwi. W akcję zaangażowało się 27 osób – funkcjonariuszy, pracowników, słuchaczy oraz studentów WSPol w Szczytnie.

Każda z akcji honorowego krwiodawstwa jest wyjątkowa i przyczynia się do pomocy tym najbardziej potrzebującym, którzy walczą o swoje zdrowie i życie.

Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. To tylko dwa ukłucia, które mogą uratować ludzkie życie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!

opr. N. Jankiewicz