19 stycznia 2018 r. Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie odwiedziła przedstawicielka Tajwańskiego Centralnego Uniwersytetu Policji w Taoyuan. Celem wizyty Pani profesor było m.in. zapoznanie się bazą naukowo-dydaktyczną oraz omówienie możliwości w zakresie współpracy pomiędzy uczelniami.

Pobyt przedstawicielki uniwersytetu z Tajwanu rozpoczął się od spotkania z podinsp. dr. Zbigniewem Mikołajczykiem – Zastępcą Komendanta-Prorektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Tematem rozmów było przybliżenie historii szczycieńskiej Uczelni, jej struktury oraz misji, którą powierzono jej do realizacji. Panią dr Andrea Pei-Shan Kao zapoznano również z ofertą studiów oraz kursów prowadzonych w WSPol.

Po spotkaniu gościowi Uczelni zaprezentowano bazę dydaktyczną WSPOl, w tym m.in. specjalistyczne pracownie Policyjnego Centrum Analityczno-Badawczego, bibliotekę oraz symulator działań Policji w sytuacjach kryzysowych.

Opr. i zdj.: D. Bruski