23 stycznia 2018 r. Rektor-Komendant nadbryg. dr hab. inż. Paweł Kępka, prof. SGSP oraz Dziekan Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego Pani mł. bryg. dr inż. Anna Prędecka, wręczyli nagrody dwóm autorom wyróżniających się publikacji zamieszczonych w Zeszytach Studenckich „Pro Publico Bono”: Radosławowi Jasińskiemu – studentowi 1 roku studiów magisterskich na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, przewodniczącemu Studenckiego Koła Kryminologicznego Causa Mali działającego w WSPol oraz Patrycji Popławskiej – studentce Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego SGSP.

Student WSPol przygotował artykuł na temat rosyjskiej przestępczości zorganizowanej, natomiast przedstawicielka SGSP zaprezentowała rozwiązania prawno-organizacyjne zarządzania kryzysowego w powiecie ostrowskim.

Zeszyty Studenckie „Pro Publico Bono” to pierwsze czasopismo Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego SGSP, w którym autorami artykułów są studenci tego Wydziału oraz współpracujący z nimi studenci uznanych polskich i zagranicznych ośrodków akademickich kształcących na kierunkach związanych z bezpieczeństwem. Protektorat nad pismem sprawuje kolegium redakcyjne złożone głównie z nauczycieli akademickich Szkoły Głównej Służby Pożarniczej i rada naukowa, w skład której obok polskich ekspertów z dziedziny bezpieczeństwa weszli również eksperci z dwunastu innych państw.

Źródło: https://www.sgsp.edu.pl/aktualnosci/nagrody-pro-publico-bono