W dniach 13 – 15 lutego 2018 r. w Tbilisi (Gruzja) Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr Marek Fałdowski brał udział w wizycie w Akademii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Gruzji w Tbilisi.

Celem przedsięwzięcia było omówienie ewentualnej przyszłej współpracy między uczelniami oraz zapoznanie się ze strukturą i funkcjonowaniem uczelni gruzińskiej. W trakcie wizyty miało miejsce spotkanie z Rektorem Akademii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Gruzji w Tbilisi płk.  Givi Mikanadze, w trakcie którego omówiono możliwości i potencjalny zakres współpracy obu Uczelni, m.in. w zakresie wymiany informacji, prowadzenia różnego rodzaju inicjatyw naukowo-dydaktycznych oraz w zakresie cyberbezpieczeństwa.

W trakcie pobytu delegacja polska zwiedziła również bazę dydaktyczną uczelni oraz zapoznała się z nowo otwartym muzeum policji gruzińskiej. Jednym z punktów wizyty było także zapoznanie się z funkcjonowaniem Emergency Centre112 oraz Join Operations Center.

Tekst: J. Struniawski, A. Stefanowicz-Szydlik
Foto: J. Struniawski