W dniu 19 lutego 2018 roku w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie zawarte zostało porozumienie o współpracy pomiędzy kętrzyńskim ośrodkiem szkolenia a Wyższą Szkołą Policji  w Szczytnie. Komendanta-Rektora reprezentował Zastępca Komendanta-Prorektor podinsp. dr Zbigniew Mikołajczyk. Z ramienia Centrum Szkolenia SG porozumienie podpisał Komendant – płk SG Andrzej Prokopski.

Przedmiotem porozumienia jest m.in.: realizacja wspólnych prac badawczych i projektów rozwojowych, współpraca kadry dydaktycznej, organizowanie wspólnych przedsięwzięć o charakterze szkoleniowym oraz wymiana doświadczeń z zakresu treści i metod szkolenia.

Kierownictwo Centrum Szkolenia Straży Granicznej zapoznało naszego Prorektora z bazą dydaktyczną oraz z historią Centrum Szkolenia SG. Ponadto zaprezentowano pracownie, w których realizowane są szkolenia z zakresu kontroli bezpieczeństwa na lotniskach, technik kryminalistyki, działań na pokładzie statku powietrznego oraz polową bazę szkoleń minersko-pirotechnicznych i strzelnicę krytą.

tekst: Wojciech Nowak
zdjęcia: CSSG