20 lutego 2018 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie miało miejsce posiedzenie Senatu Uczelni, podczas którego przyjęto 6 uchwał. Obradom przewodniczył insp. dr Marek Fałdowski – Komendant-Rektor WSPol.

Na początku posiedzenia, po stwierdzeniu kworum, insp. dr Marek Fałdowski powitał nowego Senatora nadkom. dra Jarosława Kamińskiego.

Następnie przewodniczący Senatu otworzył obrady, podczas których przedstawiono porządek obrad i zaprezentowano sześć projektów uchwał. Dotyczyły one:

• zaopiniowania składu Uczelnianej Komisji Wyborczej,
  • uruchomienia kierunku „Nauka o Policji” na studiach pierwszego stopnia o profilu praktycznym na Wydziale Policyjnych Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie,
  • określenia opisu efektów kształcenia na kierunku „Nauka o Policji” na studiach pierwszego stopnia o profilu praktycznym na Wydziale Policyjnych Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie,
  • wyboru trzech senatorów do składu komisji konkursowej mającej na celu przeprowadzenie konkursu uzupełniającego na funkcję prorektora do spraw studiów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w kadencji 2014–2018,
  • zaopiniowania kandydata na stanowisko kanclerza,
  • uchwalenia planu rzeczowo-finansowego na 2018 rok.

Uchwały poddano pod dyskusję i głosowanie. Wszystkie zostały jednogłośnie przyjęte.

Podczas obrad Komendant-Rektor ocenił również działalność Kanclerza i podległych mu komórek. Pan Komendant przedstawił pokrótce sprawozdanie Kanclerza i wyraził swoją pozytywną opinię w zakresie działalności komórek logistycznych.

Na zakończenie insp. dr Marek Fałdowski podziękował Senatorom za obecność i sprawny przebieg posiedzenia.

tekst: Wojciech Nowak