Wizyta Rektora z Ukrainy W dniach 20–22 lutego 2018 r. Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie odwiedził Rektor Dniepropietrowskiego Państwowego Uniwersytetu Spraw Wewnętrznych Pan Andrii Fomenko. Celem wizyty było zapoznanie Gościa z Ukrainy z bazą naukowo-dydaktyczną oraz omówienie przyszłej współpracy pomiędzy uczelniami.

Wizyta rozpoczęła się od oficjalnego powitania przez insp. dra Marka Fałdowskiego – Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i podinsp. dra Zbigniewa Mikołajczyka - Zastępcę Komendanta–Prorektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W trakcie spotkania z Kierownictwem Uczelni omówione zostały możliwości obu szkół w zakresie nawiązania ewentualnej współpracy.

Po spotkaniu przedstawiciel Dniepropietrowskiego Państwowego Uniwersytetu Spraw Wewnętrznych zapoznał się ze strukturą i funkcjonowaniem Uczelni. Gość z Ukrainy zwiedził m.in. Bibliotekę, obiekty sportowe, strzelnice oraz Policyjne Centrum Analityczno-Badawcze. Ponadto podczas zwiedzania symulatora działań Policji w sytuacjach kryzysowych Pan Andrii Fomenko miał również okazję przyjrzeć się ćwiczeniom, w których udział brała kadra dowódcza KWP w Rzeszowie.

tekst i zdjęcia: W. Nowak