W dniach 7-9 lutego 2018 r. we Lwowie (Ukraina) Zastępca Komendanta-Prorektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie podinsp. dr Zbigniew Mikołajczyk brał udział w wizycie we Lwowskim Państwowym Uniwersytecie Spraw Wewnętrznych Ukrainy.

Celem przedsięwzięcia było omówienie dalszej współpracy między uczelniami oraz zapoznanie się ze strukturą i funkcjonowaniem Uniwersytetu.
W trakcie wizyty miało miejsce spotkanie z Rektorem Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Spraw Wewnętrznych Ukrainy Panem dr. nauk prawnych, docentem pułkownikiem Policji Romanem Bałgutem.

Ponadto Zastępca Komendanta-Prorektor wziął udział w cyklu wykładów poznawczych w ramach wymiany doświadczeń w zakresie bezpieczeństwa publicznego, podczas którego wygłosił wystąpienie pt. „Bezpieczeństwo publiczne- pojęcie, istota, system”.

Opr.: M. Arasimowicz
Foto: LPUSW Ukrainy