W dniu 24 lutego br. na strzelnicy kulowej Wielkopolskiego Towarzystwa Sportowego „Tarcza 96” w Poznaniu odbyły się XX Międzynarodowe Zawody Strzeleckie „Romków”. Przedsięwzięcie patronatem honorowym objął Komendant Główny Policji.

Rywalizacja odbyła się w konkurencji polegającej na oddaniu w czasie 3 minut, 20 strzałów do dwóch tarcz (umieszczonych jedna pod drugą) z odległości 25 metrów.

W sportowych zmaganiach wzięło udział ponad 40 zespołów.

Drużyna Wyższej Szkoły Policji w składzie: podinsp. Arkadiusz Tomaszek, nadkom. Grzegorz Tomczak, asp. szt. Adam Hetman (słuchacz szkolenia zawodowego dla absolwentów szkół wyższych) zajęła 3-cie miejsce uzyskując wynik: 541 punktów. Zawody wygrała drużyna NSZZP KWP Poznań, a drugi stopień podium zajęli zawodnicy Częstochowskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego.
W klasyfikacji drużyn policyjnych nasi zawodnicy byli bezkonkurencyjni, zdobywając Puchar Komendanta Głównego Policji.