W dniu 28 lutego 2018 r. podinsp. dr Anna Świerczewska-Gąsiorowska z Instytutu Nauk Prawnych Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych reprezentowała Wyższą Szkołę Policji i na Wydziale Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej, gdzie wygłosiła wykład otwarty nt. „Podstaw prawnych dostępu do broni palnej w Polsce”.

Wystąpienie było połączone z seminarium pt. „Kontrowersje wokół dostępu do broni palnej w Polsce" zorganizowanym przez studentów Koła Naukowego Polskiego Przemysłu Zbrojeniowego Akademii Sztuki Wojennej. Celem seminarium oraz wykładu było poszerzenie wiedzy na temat posiadania broni palnej w Polsce oraz zbadanie opinii środowiska akademickiego w kwestii poglądów dotyczących dostępu do broni palnej.

W seminarium uczestniczyli studenci uczelni wojskowych, członkowie związków strzeleckich oraz organizacji proobronnych. Seminarium było organizowane w formie panelowej: panel I składał się z wystąpień trzech ekspertów w obszarach: podstaw prawnych dostępu do broni palnej w Polsce oraz strony praktycznej użytkowania broni palnej, natomiast panel II polegał na debacie oksfordzkiej pt. „Za i przeciw dla liberalizacji prawa względem dostępu do broni palnej”.

Tekst: A. Świerczewska-Gąsiorowska

Foto: ASzWoj