W dniu 26 lutego 2018 r.  w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się wykład otwarty  pt. „Jak zostać biegłym policyjnego laboratorium kryminalistycznego. System kształcenia kandydatów na biegłych i specjalistów policyjnych laboratoriów kryminalistycznych” skierowany do studentów Uczelni, który został zorganizowany przez Studenckie Koło Nauk Kryminalistycznych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Wykład przeprowadzili pracownicy Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji Pani mgr inż. Monika Sosnowska­ – specjalista ds. procedury i systemu kształcenia kandydatów na biegłych i specjalistów policyjnych laboratoriów kryminalistycznych oraz Pan asp. szt. dr Krzysztof Klemczak – specjalista badawczo-techniczny w Zakładzie Daktyloskopii. Zaproszeni goście przedstawili zgromadzonym studentom strukturę instytutu badawczego oraz opisali zakres ekspertyz, którymi zajmują się biegli poszczególnych zakładów. W szczegółowy i wyczerpujący sposób przybliżyli przebieg procedury rekrutacyjnej na stanowisko biegłego, zarówno ze strony teoretycznej, jak i praktycznej, a także odpowiedzieli na liczne pytania studentów i obalili powszechnie krążące mity związane ze specyfiką ich pracy.

Opr. K. Król, M. Arasimowicz

fot. Katarzyna KRÓL